Deklarata E Vjosa Osmanit ‘Dridhë’ Mediat E Beogradit

Vjosa Osmani ak’uzoi Serbinë për spastrim etnik të shqiptarëve (Osmani optužila Srbiju za etničko čišćenje Albanaca); “Osmani akuzoi Serbinë për spastrim etnik të shqiptarëve në Medvegjë, Bujanoc dhe Preshevë” (Osmani optužila Srbiju za etničko čišćenje Albanaca u Medveđi, Bujanovcu i Preševu), shkruan gazeta “Bota sot” duke ju referuar mediave serbe. Mediat serbe dhe atuortiete serbe […]

Continue Reading

Kurti: Kemi mbi 52 %, Qeveria më e përkrahur që nga çlirimi 1999

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka përsëritur edhe në një intervistë me Adi Krastën, kërkesën e tij që të ketë zgjedhje. Kurti tha se ky vit do të jetë tejet i rëndësishëm për dekadën e tretë të shekullit, dhe këtu përmendi zgjedhjet që sipas tij do të bëhen në shumë vende në Ballkan dhe poashtu […]

Continue Reading

Maturantët dhe semimaturantët mund të kthehen për dy javë në shkolla

Ministria e Arsimit është duke e shqyrtuar mundësinë që të bëjë përpjekje për kthimin në shkollë për të paktën 2 javë të maturantëve dhe nxënësve të klasave të 9-ta, që të përgatiten për testin e maturës dhe atë të arritshmërisë. Në një përgjigje me shkrim, për “KOHA”, MASHTI ka thënë se megjithatë kjo është një […]

Continue Reading

Haradinaj: S’mund të shkojmë në zgjedhje për shkak të një qyqani që s’mund të mbaj Qeveri

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka drejtuar kritika të ashpra drejt kryeministrit në detyrë, Albin Kurti, dhe partisë së tij Vetëvendosje, për kërkesën e tyre që vendi të shkojë në zgjedhje.Haradinaj ka thënë vendi nuk mund të shkojë në zgjedhje shkaku i një qyqani, që e ka humbë shumicën në Kuvend […]

Continue Reading

Ansi është me f at, Sinani i organizon festën pë rrallore të di tëlindjes

Ditën e sotme vogëlushi i Sinan Hoxhës dhe Andrra Destanit, Ansi ka f.estuar 4-vj etorin e lindjes. Në ditën e tij të ve.çantë nuk kanë m unguar urimet, dh.uratat dhe sigurisht një su.per fe stë mes familjarëve dhe miqve! Vetëm së fundmi, përmes disa po.stimeve në rrjete sociale, Sinani ka zbuluar pamje nga f esta. […]

Continue Reading

Ha.jnat ja th.yen banesën ditën e bajramit, pronari: Gjërat që na more për il.aqë mos tu gjetshin

Një banesë në lagjen “Arbëria”, në Prishtinë ka qenë cak për vj.edhje ditën e djeshme.Me sa duket, pronari i kësaj banese ka dalë për të festuar Bajramin, dhe se gjatë kësaj kohe i janë vj.edhur gjësende nga prona e tij. Me anë të një shkrimi ai ka re.aguar, duke dërguar porosi tek personi që kreu […]

Continue Reading

“Javë e madhe” për Kosovën, a do t’i jap Hashim Thaçi fund jetës politike? Flet an alisti politik

Janë duke vazhduar edhe me tej “përpl asjet” në mes të parit të shtetit dhe të parti të qeverisë. Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, dhe kryeministri në detyrë, Albin Kurti, kanë dërguar përsëri porosi që shp ërfaqin mosp ajtimet e tyre, lidhur me s ituatën politike në Kosovë. Krejt këto “përpl asje”, vijnë kur dihet […]

Continue Reading

Albin Kurti: Thaçi do një kryeministër tjetër, Populli im i d.ashur bëhuni gati….

Gjatë int ervistës në Syri Televizion, kryeministri në detyrë i Kosovës Albin Kurti ka komentuar letër-këmbimet me presidentin Hashim Thaçi.“Unë i kam bërë disa pyetje presidentit që nuk është më përgjigjur. Ai ref uzon të flasë me mua por më thotë “të më çojë një emër”. Duhet të përgjigjet paraprakisht për pyetjet e mia”, u […]

Continue Reading

Ta kanë rritur ndonjë çike rrogën? Aktori i bën pyetje ‘epike’, ja si përgjigjet mjeku Pipero

I ftuar në “360g radë” nga Artur Zheji në RTV Ora, aktori Rezart Veleshnja pyeti mjekun Pëllumb Pipero nëse ka pasur ndonjë rritje rroge pas si tuatës së pa ndemisë. Veleshnja: Pas kësaj p andemie ju keni qenë kryesor se hapnim telev izorin dhe të shihnim ty. Më thuaj, ta kanë rritur ndonjë cikë rrogën? […]

Continue Reading

Ekskluzive: Mësoni se kur do të shp.allet aktgj.ykimi i Kushtetueses rreth mandatarit

Gjykata Kushtetuese do të vendosë të më rkurën në kontestin e mandatarit. Aktg.jykimi për këtë rast do të pu blikohet pas dy ditësh, burime të sigurta i kanë treguar Insa.jderit të hënën. Këto burime i kanë thënë gazetës se vendimi për rastin tashmë është marrë dhe se të më rkurën pritet të p ublikohet aktgj.ykimi […]

Continue Reading