Futbollisti mby.t pulën gjatë ndeshjes dhe ndëshkohet me karton të kuq (VIDEO)

Receta

Një ngjarje totalisht e pazakontë nga nodhur në kategoritë e ulëta të kampionatit kroat të futbollit, gjatë ndeshjes NK Jelengrad-Jasenovac.Teksa po luhej ndeshja, disa pula pushtuan fushën e lojës duke shkaktuar rrëmujë.Kaq mjaftoi që lojtari i vendësve, Ivan Gazdek, i nevrikosur iu afrua dhe për ta larguar e god/iti shpendin me shkelm, duke e lënë ngo/rdhur në vend.Për këtë veprim ai u ndëshkua me karton të kuq nga gjyqtari i ndeshjes, ndërsa video po bën xhiron e internetit….shtyp ne rek lamen me poshte dhe lexoni te plote kete artikull.