Behuni Gati: Fillojne Reshjet E Bores

Pjesa e dytë e javës, me mot të thatë dhe vranësira të ndryshueshme. Në ultësira orëve të mëngjesit mjegull. Ditëve të ardhshme nuk do të ketë depërtime të cikloneve nga rajoni, kështu që pritet një pushim i të reshurave, bën të ditur Prishtina Weather. Shërbimi i meteorologjisë njofton se gjatë kësaj periudhe vendi ynë do […]

Continue Reading

Ndodh Edhe Kjo! Shqiptari Nga Maqedonia I Thotë Lojtarëve Të Kombëtares Së Maqedonisë: Nëse Fitoni Ndaj Kosovës, Do Të Iu Jap

Lojtarëve të ekipit kombëtar të Maqedonisë së Veriut u është premtuar një shpërblim i majmë parash prej tre milionë euro nga Federata e Futbollit e vendit, nëse arrijnë ta sigurojnë kualifikimin në Euro 2020 duke e mposhtur Kosovën në rrugë drejt këtij synimi. Federata e Futbollit e Maqedonisë (FFM), e udhëhequr nga kryetari i saj […]

Continue Reading

Sqarohet gjithçka: Pagat me rritje merren nga kjo dat! URIMEEE!!

Institucioni i Avokatit të Popullit (OIK) ka njoftuar se më 8 nëntor 2019, ka paraqitur kërkesë në Gjykatën Kushtetuese për vlerësimin e kushtetutshmërisë sëLigjit për Zyrtarët Publikë.Ligji për Zyrtarët Publikë i jep Qeverisë së Republikës së Kosovës kompetenca për krijimin e bazës ligjore për punësim të zyrtarëve publikë në institucionet e Republikës së Kosovës,tejkalo hapsiren […]

Continue Reading