“Allahu do më shumë njerëzit e dobishëm”, Rama citon librin e shenjtë të myslimanëve para investitorëve në Turqi

Kryeministri Edi Rama mbajti një konferencë me investitorët në Turqi, pas takimit me Presidentin Recep Tayip Erdogan.Gjatë fjalës së tij, Rama iu kërkoi ndihmë turqve për të dalë nga gjendja e jashtëzakonshme në të cilën ndodhet vendi pas tërmetit katastrofik të 26 nëntorit, pasi sipas tij, dëmet e shkaktuara janë të papërballueshme. Ndër të tjera, […]

Continue Reading

Kelmendi: Vetëm puthjet munguan në Tiranë! Herën tjetër mund të ketë pamje “+18”!

Kryetari i Partisë Fjala, Gëzim Kelmendi ka komentuar fotografinë e publikuar mbrëmë nga disa medie ku shihej anëtari i VV-së, Xhelal Svecla, i shoqëruar me shefin e të ashtuquajturës Zyrë për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq në një tavolinë gjatë një takimi në TiranëKelmendi thotë se anëtarët e VV-së po dalin të jenë […]

Continue Reading

Lajm i madh vjen nga Hashim Thaqi për Shqiptarët e Luginës, Ju betohem se unë do të ju…

Marrëveshja paq.ësore e baz.uar në korr.igjimin e kuf.irit ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, në rast se arrihet, do të jetë krejtësisht në përpu.thje me të drejtën ndërk.ombëtare. Një marrëveshje e tillë, Kosovës i si.guron njohjen for.male nga Serbia dhe bashkëngjitjen e Preshevës, Medvegjës dhe Bujanocit, si dhe i hapë rrugë të sigurt për anëtarësim në BE, […]

Continue Reading

Eurodeputeti Austriak “selam“ BE’së, Hiqjani vizat Kosovarëve sepse ata jan një…!

Eurodeputeti Mandl paraqiti edhe kontributin e tij si Eurodeputet në Grupin Parlamentar BE-Kosovë. Ai bëri thirrje gjithashtu edhe BE-së, që edhe Republika e Kosovës sikurse çdo shtet tjetër i Ballkanit Perëndimor të gëzojë menjëherë lëvizjen e lirë dhe pa viza. Republika e Kosovës duhet të mbështetet fuq ishëm edhe në përpjekjet e saj për anëtarësim […]

Continue Reading