Ja receta: Shtypni këto pika dhe do të zgjidhni problemin me dhembjen e shpinës. Ja se si t’i shtypni

Fatmirësisht, mjekësia tradicionale, në të cilën bie edhe metoda e lashtë kineze e akupunkturës, mund të ndihmojë pikërisht te këto probleme kronike.Kur është fjala për dhembjet e shpinës, kërdhokullave dhe nyjave, po jua tregojmë disa pika, me masazhin e të cilave mund t’i lehtësoni telashet, ndërkaq me stimulimin e rregullt madje plotësisht t’i eliminoni shkaktarët […]

Continue Reading

Spo mund te beni femije, erdh ilaqi i shum pritur lexojeni

Shkencëtarët kanë bërë një hap shumë të rëndësishëm duke krijuar një embrion, pa përdorur spermë apo vezë, shkruan Dailymail, transmeton Gazeta Express.Eksperiment inovativ, ka përfshirë marrjen e qelizave të lëkurës tek minjtë, të cilat i kanë implantuar në mitrën e një femre, duke e krijuar embrionin e parë pa përdorur qeliza seksuale. Edhe pse ky […]

Continue Reading

Lutfi Haziri jep lajmin, zbulon kur do të nënshkruhet koalicioni VV-LDK

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, ka thënë se koalicioni mes partisë së tij dhe Lëvizjes Vetëvendosje do të formalizohet menjëherë pas certifikimit të rezultateve zgjedhore nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve. Sipas rezultateve preliminare, zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 6 tetorit i ka fituar VV’ja e Albin Kurtit, teksa LDK’ja e Hazirit ka […]

Continue Reading