Doni të shkoni në Gjermani? Hapen dyert për shqiptarët, ministrja jep detajet: Nga 1 janari 2020

Shumë vetë nga Shqipëria e Kosova që kërkojnë një vizë pune realisht duhet të stërvisin durimin për shkak të pritjes së gjatë në ambasadat gjermane. Ministria e Jashtme tani i thotë DW-së se do të ketë përmirësime. Deri më tani disa qindra mijëra punëtorë nga vendet e Ballkanit Perëndimor kanë ardhur në Gjermani të punojnë […]

Continue Reading

Dasma shqiptare në Shkup në të cilën Shkurte Gashi fitoi bakshish rreth 40 mijë euro, e dridhi mirë para mysafirëve

Nuk është dasëm sheikësh, por dasëm shqiptare në zemër të Shkupit, ku mysafirët i ka argëtuar këngëtarja Shkurte Gashi, e njohur edhe si këngëtarja me zërin e veçantë për këngët e tallavasë. Shkurtja është një nga këngëtaret e preferuara, që shumëkush dëshiron ta ketë në dasëm dhe të paguajë çmimin që ajo kërkon. Duke e […]

Continue Reading

Pla.si ne Maqedoni: Deputeti i ben shqiponjen para syve, ai i ver.sulet…

Në kohën kur Bashkimi Evropian po shpreh rezerva ndaj shteteve kandidate për anëtarësim në gjirin e tyre shume politikanë dhe analistë i shohin SHBA-të si shpëtim.Deputeti i BDI-së,Artan Grubi në një postimi në rrjetet sociale ka shkruar: Zoti e bekoftë Amerikën. Edhe gazetari dhe analisti, Lirim Dullovi ka shprehur zgjënjimin ndaj politikës sè zgjerimit të. […]

Continue Reading