Nuk flet me motrën për 30 vite për gjysëm metër tokë, Arditi arrin ti pajtoj në emision Live

Historia prekëse në rubrikën “Ka një mesazh për ty” të emisionit “E Diela Shqiptare” në Tv Klan, është një histori konlikti, ku vëllai dhe motra nuk flasin bashkë prej 30 vitesh. Gjithçka nisi për gjysëm metri tokë. Shtëpitë e tyre janë shumë afër njëra –tjetrës, ndahen nga një gardh, por ndërtimi i bahçes së Arifit […]

Continue Reading

Lypësi shqipëtar gjeti biciklet në mbeturina, u denua me 5 vite burg për hajni

Agim Reka është një i pastrehë që e siguron bukën e gojës duke gërmuar në koshat e plehrave u arestua si hajdut i një biçiklete. Gjatë gjykimit Agimit iu afrua avokat nga shteti, ndërsa ai këmbëngulte se nuk kishte vjedhur asgjë, por kishte marrë çfarë gjeti në koshin e plehrave.Drejtësia e shpalli të fajshëm për […]

Continue Reading

“Thaçi do të a rrestohet dhe do të përgjigjet për vr asjen e 100 njerëzve në Kosovë”

Pas shumë shqiptarëve, dikur pjesë të UÇK-së që janë ndaluar nga Specialja kjo mund t’i ndodhë edhe presidentit të Kosovës, pasi grumbullimi i fakteve është në vazhdim, shkruan “Kurir” fjalët e ministrit të jashtëm Daçiq, transmeton “Bota Sot”. Kështu presidenti i Kosovës dhe ish-komandanti i UÇK-së “t erroriste”, (siç e quan ky medium serb), Hashim […]

Continue Reading

A rrestohet në flagrancë inspektori i Prishtinës me 12 mijë euro të dyshuara si ryshfet për një ndërtim

Një inspektor është arrestuar gjatë ditës së djeshme në Prishtinë nën dyshimin për k eqpërdorim të detyrës zyrtare dhe marrje ryshfeti.Arrestimi ndodhi pas një inf ormacioni të një pale e cila kishte thënë se një inspektor po i kërkon para për një ndërtim në Prishtinë.“A nkuesi tregon se është duke e ndërtuar një objekt në […]

Continue Reading

Një Super Lajm Për Shqipërinë Dhe Mbarë Botën… Mjeku I Njohur E Thotë Troç: Nuk Ka Me…

Një super lajm për Shqipërinë dhe mbarë botën… Mjeku i njohur e thotë troç: Nuk ka me…. Mjeku i njohur ep idemiolog Ilir Alimehmeti ka dhene sot nje lajm shume te mire. Doktori me ane te nje p ostimi ne rrjetet sociale eshte shprehur pozotiv per situaten e ko ronavirusit. Kjo pasi kurba e jeteve […]

Continue Reading

Klinaku i OVL-UÇK-së: Momentalisht jam duke pirë kafe, le të më a rresojnë nëse munden

Avokati Tomë Gashi, para pak minutash ka bërë të ditur se Policia e Prokurorisë Speciale ka kërkuar nga ai dhe Faton Kliniku që të lajmërohen në policinë e EULEX-it në Fushë Kosovë. Por të dy të ftuarit kanë deklaruar se nuk do t’i përgjigjen kësaj thirrjeje .Sekretari i organizatës OVL-UÇK-së, Faton Klinaku, në një lidhje […]

Continue Reading

Nga nesër më 1 t etor do të fillojë aplikimi për Patentë-Shofer Ndërkombëtar

Agjencia e Regjistrimit Civil e Ministrisë së Punëve të Brendshme, njofton qytetarët e Republikës së Kosovës, se nga nesër, më 1 te tor, do të fillojë aplikimin për Patentë-Shoferë Ndërkombëtar. Aplikimi do të bëhet në të gjitha Qendrat për Pajisje me Dokumente, sipas pr ocedurave të përcaktuara në Udhëzimin Administrativ Nr. 08/2020, për Përcaktimin e […]

Continue Reading

Zyra e kryeministrit Hoti shpezon gati 50 mijë euro për “Shërbime të shtypjes dhe botimit”

Zyra e kryeministrit të vendit, përgjatë këtij muaji ka arritur të finalizojë një tjetër kontratë. Për tenderin “Shërbme të shtypjes dhe botimit”, fillimisht janë alokuar 60 mijë euro, shkruan IndeksOnline.Tenderi në fjalë i është dhënë operatorit ekonopmik A.R.F” SH.P.K dhe i ka kushtuar hiç më pak se 48 mijë e 725 euro. Ndërkaq, në njoftimin […]

Continue Reading

Si do të përfitojnë bizneset nga 60 milionëshi i Qeverisë?

Bizneset të cilat kanë pasur hu mbje si p asojë e p andemisë me COVI D-19 do të ndihmohen nga Fondi për rimëkëmbje rkonomike i Qeverisë së Kosovës në bazë të listës së numrit të punëtorëve të regjistruar që kanë kompanitë. Për këto biznese, nga ky fond i cili kap vlerën e mbi 350 milionë […]

Continue Reading

Vuçiq: Jam veteran në politikë, por politikanët në Kosovë nuk i kuptoj

Vuçiq: Jam veteran në politikë, por politikanët në Kosovë nuk i kuptoj Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka thënë se nuk i kupton politikanët në Prishtinë edhe pse është veteran në politikë. Këto komente Vuçiq i bërë gjatë një ceromonie në Beograd. “Unë nuk e kuptoj palën e Prishtinës, megjithëse jam një veteran politik”, ka […]

Continue Reading